neljapäev, 27. veebruar 2014

Unistuste muutumine reaalsuseks

Paljud noored tänapäeval ei tea, mida teha peale gümnaasiumit edasi. Kas minna edasi õppima, tööle või hoopis välismaale? Need küsimused kimbutavad meid iga päevaga aina rohkem, aga aega ei ole palju ning oma valikud peame ise tegema ja loodetavasti on need õiged.
 Lilleküla gümnaasiumi 11.H klassi õpilane Matti, aga teadis juba väikese poisina, millega tema tegeleda tahaks ja hetkel pingutab ta kõvasti oma unistuse nimel...

Kuidas see kõik nii läks?

Matti kirg ajakirjanduse vastu sai alguse juba päris noores eas, kui suviti sõpradega taskuraha teeniti ajalehti müües ja muidugi luges ta neid ka ise. Matti ei pidanud end heaks müüaks, sest talle tundus see liiga ahistavana, kui minna inimeste juurde lehti pähe määrima - ta eelistas istuda pargi pingil ja oodata, et keegi tuleb ja ostab ise, see oli ka põhjus, miks sõbrad oma tööga varem valmis said ning ka Matti lehed maha müüa aitasid. Sealt sai algus ka koolilehe kirjutamine, peagi ka Prangli saare kohaliku ajalehe tegemine ja kaastööde aitamine suurtemates kanalites.
 Lilleküla gümnaasiumisse õppima asudes jäi Matti oma meediahuviga silma õpetajale, kes kutsus teda proovima Delfi uudisteportaali. Hetkel läheb nii nagu ikka - uudisterohkel päeval hästi, uudistevaesel mitte väga.

Uudiste eelistused 


Kõige rohkem meeldib Mattile kirjutada välisuudiseid. Huvi pakkuvamad teemad on näiteks erinevad ilmaolustikud maailmas, Põhja-Koreast tulenev, eestlastega seotud juhtumid ja aeg-ajalt ka mõni kurioosum. Aga põnevamaks on see, kui maailmas toimub midagi pöördelist ja olulist nagu praegu Ukrainas.
 Kõige olulisemaks ühe uudise juures on see, et ta oleks huvitav, siis ka inimene tahab ka seda lugeda. Ning inimene peaks saama teada midagi uut, mis paneks ta mõtlema või lihtsalt päeva rõõmsamaks teeb.
Matti enda ajalehe eelistused on Eesti Päevaleht ja Postimees, sest need aitavad enim Eestiga kursis püsida.

Tulevik

Oma tuleviku koha pealt on Matti päris kindel, kus ta ennast näha tahab. Kuid esmalt tuleb lõpetada keskkool ja siis ehk juurat õppima. Tal on kahju nendest inimestest, kes peavad töötama sellisel kohal, mis neile endile ei meeldi ja veel eriti, kui palk on väike ja ainult selleks, et ära elada. Ta tunneb, et tal on väga vedanud, et saab juba praegu tegeleda sellega, mis talle hirmsasti meeldib. 


Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar