Laupäev, 11. jaanuar 2014

Vikerraadio lastesaade Lillekülas

Foto: Kerli Piibe
9. jaanuaril kell 11:00 toimus 0-korrusel meediaruumis raadiosalvestus, kus kuus meie kooli 1.b ja 2.b klassi õpilast arutelusid mere teemadel Vikerraadio lastesaate “Laste lood“ toimetaja Kadri Tiiseliga. 

Küsisime mõned täpsustavad küsimused ka Kadri Tiiselilt endalt.

 Mille jaoks see salvestus tehti?
Keskkonna ministeerium teeb ühte näitust Soome lahest ja sinna juurde tuleb helimoodul, kus taheti laste arvamusi merest ja seda me käisime siin salvestamas.

Miks Te just meie kooli lapsed valisite?
Sellepärast, et ma olen siin mitmeid kordi käinud, ja siin on toredad lapsed olnud (selle projekti jaoks kasutatakse ainult meie kooli lapsi -toim).

Kas Te olete varem ka sarnaseid projekte teinud? 
Ma teen muidu Vikerraadios lastesaateid ja seal on meil varasemalt olnud saade, kus me räägime lastega erinevatel teemadel.

Millised on need teemad olnud?
Sel aastal seda saadet pole, kuid varasematel aastatel on olnud teemadeks: sõprus, huvialad, loodus, maailm, peresuhted - kõik, mis laste elu puudutab. Seda näitust eksponeeritakse erinevates kohtades, et hakkab reisima, läheb ka teistesse maadesse, tahavad tõlkida seda lasteteksti või teevad teiste riikide lastega nt Venemaal ja Soomes (mitme riigi koostööprojekt -toim). Näitus reisib ringi.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar