Laupäev, 30. november 2013

Spelling Bee

Inglise keele nädala raames toimus teisipäeval, 26.11, kooli aulas põhikooliklasside vaheline Spelling Bee võistlus. Spelling bee kujutab endast võistlust, kus igal osalejal palutakse tähthaaval öelda etteantud sõna ning tavaliselt lähevad sõnad iga vooruga keerulisemaks. Samuti on võistlejatel võimalus sõna tähendust küsida.


[Foto: ImrePeeterP]Kooli võistlusel oli osalejaid 12, kuid kahjuks langesid paljud neist juba esimeses voorus välja. Kogu võistlust viisid läbi aga õpilased ise. Eksiti näiteks sõnadega nagu comb, kindergarten, background, chorus. Lõpuni pidas vastu ning teenis esimese koha Hardi (9B). Teist ja kolmandat kohta jäid jagama Pilleriin(9B)  ja Eliisabeth(8A). Õnnitleme võitjaid!Võitja!
[Foto:ImrePeeterP]

Küsisime paar küsimust ka spelling bee korraldajalt Helve Päärolt ning võitjalt Hardilt.


Helve Pääro
Kaua spelling bee traditsioon kestnud on ning kuidas tulite selle ideele?
See on meil praegu neljas aasta. Tegelikult on see meie igapäevane elu, sest me peame seda tundides harjutama. Lastele see meeldis ja võistlusmoment on alati oluline igasuguses ja ka edukas tegevuses. Nii me selle peale tulimegi.
Kas valite ise välja kelle võistlusele saata?
Kui nad ise soovivad, siis nad alati võivad õpetajale öelda, et nad soovivad esindada klassi.

Hardi
Oli kohe alguses selline tunne, et tulete võistlusele ja võidate ära?
Ma ei pidanud tegelikult võistlemagi, aga kuna mul klassivend ei tahtnud võistelda, siis ma võtsin tema asemel hoopis osa. Just enne võistlust sain teada, et tuleb tulla.
Mis te arvate, mis oli teie edu põhjuseks?
No polnud eriti raske kuna kõik kukkusid juba esimeses või teises raundis välja.
Puutute inglise keelega palju kokku?
Ikka ja. Internetis.


Kõiki pilte näeb galeriist.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar