Neljapäev, 8. mai 2014

Anna Levandi käis rääkimas meedia mõjuvõimsusest

Kolmapäeval (07.05) käis endine iluuisutaja ja praegune iluuisutamistreener Anna Levandi 10H klassi meedia tunnis rääkimas, kuidas meedia on teda kohelnud.

Tuntud uisutreener tuli vestlema 10H klassi õpilastega meediast ning selle mõjust indiviidile.Anna Levandi jagab oma elu kaheks- enne ja pärast Eestisse tulekut. Ta andis suurepärase ülevaate sellest, kuidas meedia suudab luua kujundi inimest üldsusele.
Tuntud uisutreener meenutas oma esimest kokkupuudet meediaga. Kõik algas koos praeguse abikaasa Allariga, sellel ajal väga kõva kahevõistlejaga, kes tegi tolle aja kohta julge valiku võtta omale vene rahvusest naise. Proua Levandi oli arusaamatuses temale tulevatest pahatahtlikest kirjadest, telefonikõnedest Teda ei võetud rahvuse pärast meie ühiskonda vastu. Kuna Anna järgib põhimõtet- mida kõrgem takistus, seda kõrgem hüpe, siis tekkis tal soov omandada eesti keel

 Allari vanemad võtsid Anna soovil pedagoogi kellega keeleõpe olevat olnud elav ja huvitav, ning seega sai eesti keel kiiresti selgeks. Kuna Allar oli Eesti kangelane tuldi koju Anna Levandilt intervjuud võtma, ning ta andis selle, teistele üllatavalt, eesti keeles. Järgnev oli väga üllatav, " eile vaenlane , täna kangelane," ütles Anna. Uisutreener oli üllatunud, et keel ühele rahvale nii tähenduslik on, kuid aksepteerib seda täielikult-väike rahvas, vähe keelekandjaid.

Kui Eestis oli raske tööd leida sõitis paar Norra tööjahile. Sealt tagasi tulles oli neil suur tähelepanu kui Allar sai kahevõistluse Eesti koondise treeneriks. Kuna Annal treenerina töökohta polnud, sest spordihoones olid kohad võetud asutati 2001. aastal Premia jäähall, praegune Škoda jäähall ning Rocca Al Mare Uisukool.
Anna sai pakkumisi mitmesse saatesse osalemiseks- "Ttantsud tähtedega" , "Tähed jääl". Peale saateis osalemist muutus Anna ja Allari seisukoht ühiskonnas peaaegu et vastupidiseks. Nüüd olli Anna kui staar ja Allar kui staari abikaasa.
Oma elukogemustega suutis kuulus uisutreener tõestada õpilastele kui mõjuvõimas on meedia.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar